Eesti uus võimalus – Erepublik – osa I

Kui mina seda mängu 2008 aasta märtsis mängima hakkasin, teadsin, et see mäng minule sobib. Selle mängu eesmärk on luua uus maailm läbi demokraatia. Mängus on kokku 60 riiki. Neist hetkel 100% okupeeritud Šveits, Moldova, Põhja-Korea, Lõuna-Korea, Taimaa ning Belgia.

Kes oleks võinud arvata, et Venemaa polegi maailma suurim riik? Kes oleks võinud arvata, et maailma tugevaimad ja maailma juhtivaimad riigid on Ungari ja Indoneesia?

Ega ei olekski. Mõlemad riigid on üle elanud suured “baby-boomid” kus tänu paarile meedia artiklile on päeva liitunud kasutajad ca 1000 kasutajat. Eestil on hetkel Erepublikus ligi 900 liiget, neist akiitvseid hääletajad ligi 400 kanti. Hetkel on käimas III Maailmasõda, kus suuremad maailmariigid ründasid Kanadat ja USA-d. Veel eile ei olnud maailmakaardil Hispaaniat, kuid tänu iseseisvus sõjale suutsid Hispaanlased oma riigi taas maailmakaardile tekitada. III Maailmasõda on ennenägematu sõda. Mitte kunagi varem pole ühele riigile niipaljud riigid sõja kuulutanud. USA-l on alles oma 50 regioonist ainult 3. Indoneesia, Portugal, Venemaa, Iraan ja Prantsusmaa on röövinud ja okupeerinud USA regioone üksteise järel enda alla. Kunagi maailma üks suurimaid riike USA vaevleb vaesuses ja võtab viimseid hingetõmbeid enne viimast lahingut.

Rääkides Eestist võib kasutada kahte sõna: parempoolsus ja neutraliteet. Eesti loodi 8.aprill 2009. Eesti valib 25.augustil endale V Riigikogu. Kõikide Riigikogude koosseisudes (v.a I Riigikogu, mis oli ülevõetud poliitiliselt) on võitjateks olnud Vabadus-Iseseisev Eesti ja tema liikmed. IV Riigikogu valimistel anti tugev lahing VIE-le. Uus erakond, Eesti Liberaalne Erakond, valmistas VIE-le peavalu, kuid VIE suurust arvestades (mõni võtab teda, kui Tallinnat ja tema valitsemist ja toob paraleele Keskerakonnaga) võitsid nad lihtsalt tänu sellele. VIE-l on 300 liiget, ELE-l natukene üle 50 liikme.

Eestis tegutseb veel kaks erakonda. Üks on Reformierakond ja teine on Isamaaliit endine Isamaa ja Res Publica Liit. Eestis on veel jälgi aprilli okupeeringust, sest Reformierakonna president on siiani välismaalane, kes Eesti keelt sõnagi ei oska.

Eestis tegutseb eValitsus. Valitsuse eesotsas on president. Valitsusse kuuluvad peale presidendi veel asepresident, sotsiaalminister, rahandusminister, välisminister, kaitseminister ning avalike suhete minister, kelle koht hetkel vaba on. Ministeeriumeid on samapalju v.a asepresidendil ja presidendil oma ministeeriumit ei ole.

Rahandusministri ülesandeks on Eesti majanduse edukas areng ja eelarve koostamine, kaitseministril kaitseküsimused ja kõik muu sellega seonduv, välisminister kujudab Eesti välispoliitilised suunad ja tagab Eesti nähtavuse maailmas, sotsiaalminister tegeleb sotsiaalvaldkondadega, see on toidu jagamine, kingituste jagamine ja välismaale kinni jäänud eestlastele reisipiletite andmine. Asepresident peab asendama presidenti, kuid üldsiselt teeb ta niisama lebo.

Eesti presidendiks on alates 14.juulist Sim Maatriks. Kuna Eesti III president Thucar vabastati oma ametist Riigikogu otsusega, sest ta oli ebakatiivne, asus tema kohustusti täitma Eesti IV president Sim Maatriks. 5.augustil valiti Sim Maatriks suure edumaaga uuesti presidendiks. Eesti presidendid on olnud veel I president SgtMaj, II president s33vald. Kõik presidendid on olnud eestlased ja kõnelenud Eesti keelt.

I president SgtMaj kuulutati II presidendi s33valdi otsusega rahvavaenlaseks, sest I president otsustas oma presidendi ameti ilmajäämiselt riigilt lihtsalt 50 tuhat Eesti krooni piistu panna. 50 Eesti krooni ületab mitmekordselt Eesti eelarve.

Eesti eelarve asub siin: http://spreadsheets.google.com/pub?key=ttc7C1SNrtGxX7f6C8ILJSQ&output=html

Mäng ise asub siin: www.erepublik.com

Ametlik Eesti foorum: eesti.forumotion.com

Kui tahate Eestile teistsugust saatust ja olekut, kui see praegu on, siis liituge ja lööge kaasa! Kõik on teie kätes!

Advertisements

21. aug. 2009. 1.

Lisa kommentaar

Be the first to comment!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Trackback URI

%d bloggers like this: